Snář královský

SNÁŘ
KRÁLOVSKÝ
online

A
B
C
Č
D
E
F
G
H
CH
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Š
T
U
V
Z
Ž
Home
Po učení je nezbytné i snění, ne jen obyčejný spánek


Po učení je nezbytné i snění Sny jsou potřebné i k učení

 

To, že spánek či tzv. šlofík po učení skutečně pomáhá memorovat nově naučené, vědí psychologové dávno. Jenže Harvardští experti přišli s tím, že nepomáhá spánek jako spánek.

Důležité pro dobré uložení nových informací v mozku je totiž snění. Pokud si po učení dopřeje člověk spánek se sny, pamatuje si více informací než v případě, že spí bez snů.

A pokud dotyčný sní ještě navíc o tom, co se právě učil, tím lépe. Snění totiž pomáhá zakotvit v mozkových spojeních nové informace trvalej. Podle harvardské studie je takové snění znamením, že mozek silně pracuje v nevědomí na zpracovávání nových informací a úkolů.

"Toto snění může být odrazem snahy mozku najít asociace v paměti, které by byly použitelné a užitečné i v budoucnosti," tvrdí doktor Robert Stickgold z Harvardské univerzity.

Podle spoluautorky studie - Erin Wamsleyové jsou přitom tyto nevědomé pochody zřejmě nejdůležitější při zpracovávání nových informací a jejich ukládání do paměti.

"Každý den shromažďujeme a setkáváme se s obrovským množstvím informací a nových zážitků. A podle všeho se nás naše sny ptají, jak důležitá je ta či ona informace pro náš život," vysvětluje Wamsleyová z Harvardu.  

Přejeme vám sladký spánek a krásné sny

zdroj Famous

královská koruna
home


banner-snar banner-snar banner-snar
banner-snar
banner-snar
banner-snar banner-snar banner-snar

SNÁŘ
KRÁLOVSKÝ
Výklad snů online